Altayçeşme Mh. Kentli Sk. 8/A Maltepe - İstanbul

Plotter Bakımı

Hp Plotter Servisi bir yazıcı onarım organizasyonu olarak, farklı yazıcı sorunları üzerinde çalışıyoruz ve bu sorunların büyük kısmı karşılaştırmalı niteliktedir. Birkaç yazıcı sayfalarda leke bırakıyor, bazıları kağıt üzerinde kağıt kırıyor veya kıvrılıyor veya kağıt sıkışıyor, kağıtlarda farklı baskılar var. Bunlar, yazıcı istemcilerinden son derece normal çağrılardır. Bu sorunlar tüm yazıcı modellerinde meydana gelir.

Günümüzün yazıcıları işlevselliklerinde son derece parlak ve esnektir. Uygun düşünme ve genel önleyici bakım, yazıcı onarım migrenlerini koruyan kar ve yaşam pusulasını olumlu bir şekilde yükseltebilir. Üreticinin, tüm önemli verileri yazıcının müşteri kılavuzunda vermesine rağmen, son müşteriler genellikle bu verileri bilmenin zorunlulukları olduğunu anlamıyorlar. Makinenizin ömrünü uzatmak için yapabileceğiniz bazı şeyler:

Makineyi sürekli olarak toz ve nemden uzak tutmaya çalışın. Toz, yazıcıların en büyük düşmanıdır çünkü kağıt çubuklarına ve makine çubuğuna çok fazla gerilmeden makinenin hassas kısımlarına girebilir. İnkjet yazıcılarda toplanan tozu silmek için temiz bir kumaş veya Hava Duster kullanabilirsiniz. Makineyi elektrikli süpürgeyle temizlemek için özel aparatlarınız olması durumunda yazıcıları elektrik süpürgesiyle temizleyebilirsiniz - Onarım Imprimante. Yazıcının fişi prize takılı değilken kullanmaya dikkat edin ve bunu karışık makine parçalarının üzerinde kullanmayın.

Gerçek bir sorun varsa, onaylanmış bir yazıcı onarım uzmanının bu işi yapmasına izin verin. Yazıcı kağıt sıkışmalarının önemli nedeni olduğundan, kağıt alma silindirlerini normal yerinde toz veya yarıklar açısından incelemeye çalışın. Benzer şekilde, yapabileceğiniz kapalı şansta, plakaya yerleştirilen ayırma yastıklarında toz veya kırılma olup olmadığını kontrol edin. Tozlu olması durumunda, alkol bazlı temizleyicilerle veya suyla ıslatılmış ücretsiz bir bez veya çubukla temizleyin. Bölme yastıkları, ilerletme silindirleri ile birlikte desteklenmelidir

Son olarak, sağlam bir yazıcı onarım organizasyonu kullanırken, teknolojilerin deneyimli olduğunu ve akla gelebilecek tüm parçalara kaynak sağladıklarını unutmayın. Bazı yazıcı onarım uzmanları yönetim konusunda harikadır, ancak parçalarla ilgili olarak, onarım için sorun yaratan kısıtlı erişime sahiptirler. İyi bir yazıcı onarım teknolojisi, bir yazıcıyı değiştirmek için sahada ayarlamadan önce montaj ödevini güvenilir bir şekilde yapmalıdır. Akla gelebilecek hata konularını güvenilir bir şekilde düşünmeli, böylece teoriyi yerine getirmek için hemen çalışmaya başlayabilir, çünkü teoriyi isabet ve deneme kullanarak beklentileri karşılar.

Yazıcıyı temiz tutun ve Yazıcı Üreticisinin yönetim kılavuzuna göre saklayın . Plotek Hp Plotter ile ilgili tüm sorunlarınızda sizin yanınızdadır.

Tüm Hp plotter arıza kodları ve sorularınız için www.plotekbilisim.com dan anında hızlı online destek alabilirsiniz

Yorum gönderin

Lütfen yorumların yayınlanmadan önce onaylanması gerektiğini unutmayın

Bize Ulaşın